V marci 2019 Europarlament schválil zriadenie fondu pre azyl a migráciu. Dokument obsahuje aj solidárne prerozdeľovanie migrantov – povinné kvóty. Za návrh hlasovali aj slovenskí europoslanci. Na podporu novej  migrácie EÚ   sa schválil nový fond so sumou 10 celé štyri miliardy EUR.  

Ročne sa v EÚ ukradne aj šesťdesiat miliárd eur na dani DPH  (https://www.europol.europa.eu/crime-areas-and-trends/crime-areas/economic-crime/mtic-missing-trader-intra-community-fraud).

A to je iba odhad – môže to byť omnoho viac,  v tom ešte nie je zarátaná administratíva, ktorú DPH prináša.

  • Z našich daní platíme byrokratov na daňových úradoch.
  • Vyšetrovateľov podvodov (EuropolFinančná Správa, atď.)-
  • Zvyšuje to administratívne náklady aj firmám. To sa premietne do cien produktov, ktoré si kupujeme my občania.

V roku 2018 Brusel odkázal Slovensku: ak sa nebudeme vyšetrovať podvody pri čerpaní eurofondov, môžeme ich stopnúť, hrozí Brusel v novom rozpočte. OLAF v apríli 2018 informoval, že začal vyšetrovať možné zneužívanie zdrojov EÚ na Slovensku v spojitosti s využívaním agrodotácií. Takýchto podvodov s eurofondami je ďaleko viacej, len nepreniknú na verejnosť.

Je načase začať reformu politiky EÚ a mať pronárodne orientovaných,  odborných a neskorumpovaných zástupcov Slovenska v Európskom parlamente.

Následne príde rad aj na zmeny na Slovenskej politickej scéne, kde pánom bude občan a nie oligarchia.

Tieto reformy dokážeme vykonať spoločne s občanmi v kresťanských, národných a sociálnych princípoch so Slovenskou ľudovou stranou Andreja Hlinku.