euro_logo_dynamiteV prípade eurofondov sa Európskej únii podarilo presvedčiť verejnosť, že ide o peniaze z akýchsi európskych zdrojov, teda peniaze zadarmo. Triezvo uvažujúci vie, že zadarmo už dávno nič nie je odkedy vznikol obchod, ktorý funguje už tisíce rokov (niečo za niečo). Niektorí stále majú pocit, akoby sa nás takéto financovanie veľmi netýkalo a ďalší si myslia, že bez eurofondov Slovensko neprežije. Práveže ide o opak, eurofondy sa nás priamo dotýkajú nakoľko sú z našich peňazí a tým slovenských občanov zaťažujú vyššími daňami a odvodmi do štátneho rozpočtu a tým nám znižujú životnú úroveň. Zamyslime sa, odkiaľ idú peniaze z eurofondov a ku komu? Idú od ľudí, ktorí platia dane, odvody, to znamená od ľudí, ktorí vytvárajú hodnoty, k ľuďom, ktorí o tieto peniaze žiadajú, lebo zrejme bez eurofondov nedokážu vytvárať hodnoty, prípadne ich nedokážu vytvárať dostatočne efektívne. Naše dane a odvody vo forme odvedených peňazí štátu sa presúvajú z produktívnych odvetví do menej produktívnych prostredníctvom odvodu ľudí do verejných zdrojov a odtiaľ putujú cez politikov tým ktorí o finančné zdroje žiadajú. Najhoršie je asi to, že ich získavajú za províziu, ktorú platia tým, ktorí schvaľujú euro-projekty / eurofondy, finančný príspevok do projektov, ktoré mnohokrát deformujú trh alebo do projektov, ktoré sú menej efektívne ako tie, ktoré prinášajú efektivitu. Keď sa viac zamyslíme, zistíme že pokiaľ podporujeme zlé na úkor dobrého, zákonite to musí znamenať, že dobrého bude menej a zlého bude viac. Eurofondy prinášajú podporovanie zlého na úkor dobrého. Zo zlého môžeme spomenúť napríklad, že začala fungovať vyššia miera korupcie pri získavaní eurofondov. Menšia efektivita využitia prostriedkov, resp. smerovanie prostriedkov na miesta s nižšou prioritou ako tie odvetvia, ktoré sú efektívne. Destabilizácia trhu a jej nerovnosť.

324354-korruption

Korupcia a neefektívne využívanie prostriedkov
To, že eurofondy sprevádza extrémne vysoká miera korupcie, ktorá je na ešte vyššej úrovni ako korupcia pri získavaní štátnych zákaziek, je medzi podnikateľmi známa vec. Snáď najznámejším príkladom u nás je nástenkovy tender za 3.6 miliardy Slovenských korún, kde (Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry skončil vyšetrovanie kauzy nástenkového tendru a navrhuje, aby prokuratúra podala obžalobu na päť ľudí. Sú medzi nimi aj dvaja bývalí ministri druhej ficovej vlády Marián Janušek a Igor Štefanov, ktorí boli nominantmi SNS. Sú obvinení z obzvlášť závažných zločinov porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, zneužívania právomoci verejného činiteľa a zo zločinu machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe.

Ešte škodlivejšou vecou ako to, že si niekto časť použitých peňazí ukradne pre seba, je neefektívne využívanie prostriedkov. Pokiaľ by bola z eurofondov podporená správna vec (čo nie je ani teoreticky možné a z nej by si niekto zobral napríklad aj 30% províziu, nemuseli by to byť celkom premrhané peniaze, pokiaľ by tieto peniaze priniesli efekt budúcich výnosov pre štát teda nás občanov. Ale pokiaľ je podporená vec, ktorá je úplne zbytočná, tak aj keď si z toho neukradne peniaze nikto, ide o rovnakú situáciu, ako keby si z toho niekto ukradol celých 100%. Jednoducho ide o peniaze vyhodené do kanála.
Dotácie a fondy samozrejme nevytvárajú iba systémové deformácie. Ako sa hovorí, príležitosť robí zlodeja, tak verejné financie robia politika. Napríklad v belgickom mestečku Charleroi boli nedeklarované fondy v hodnote 12 miliónov € používané na služobné cesty a večere (za tieto peniaze okrem iného oslávili volebné víťazstvo, alebo boli na poľovačke). V Nemecku z eurofondov postavili pekný prístrešok na bicykle za 150 000 €. Dánsky obchodník dostal dotáciu 100 000 € na postavenie lyžiarskej zjazdovky na ostrove bez kopcov a snehu. Alebo exkluzívny kurz kinematografie so zameraním na „docufiction“ dostal dotáciu 9 miliónov €, pričom mal až 12 účastníkov (750 000 € na jedného účastníka)
Zdroj: (http://iness.sk/stranka/2021) TU
Španielsko vďaka štedrým dotáciám na solárnu energiu osvetľovalo solárne panely v noci naftovými generátormi, a napriek tomu z toho malo zisk
Zdroj:(http://www.theecologist.org/News/news_round_up/465409/spanish_nighttime_solar_energy_fraud_unlikely_in_uk.html) TU
Takýchto prípadov je omnoho viac aj keď tieto prípady boli vo väčšine označené ako podvody. Treba sa zbaviť zneužívania našej nevedomosti ako gazduje Brusel a jednotlivé vlády z našich daní, ktoré sa premieňajú do eurofondov.

Destabilizácia trhu a jej nerovnosť.
Deformované podnikateľské prostredie je na viacerých úrovniach EÚ, ktorého súčasťou je aj Slovenska republika. Prichádzajúcim zahraničným subjektom odpúšťame dane a ďalším poskytujeme štátne dotácie a eurofondy. Tu uvedieme vzorový príklad nerovnosti a deformáciu trhu:
Podnikateľ A, ktorý prevádzkuje hotel v jednom meste a žije výlučne z peňazí zákazníkov nemôže konkurovať podnikateľovi B, ktorý popri peniazoch od zákazníkov má aj nekalú konkurenčnú výhodu voči podnikateľovi A vo forme eurofondov.
Destabilizácia nie je len vo vnútroštátnej hospodárskej politike členských štátov, ale aj destabilizácia na celohospodárskej úrovni „Európskej únii“. Jeden z príkladov je, keď farmár v jednom štáte dostane väčšie dotácie ako farmár v druhom členskom štáte. Problém je hlavne v rozdielnych dotáciách v štátoch Európskej únie, ktoré určuje Brusel. Napríklad Slovensko je poškodené pri pôde „Ak zoberieme balík na farmy podobnej veľkosti ako u nás, tak napríklad vo Francúzsku je to minimálne o 30 percent viac. Kým naši poľnohospodári dostanú na jeden hektár 200 eur, v Holandsku a Dánsku sa tieto čiastky blížia k 400 eurám. ( Viac sme už uviedli v článku „„SLOVEXIT“ je stále aktuálnejší! Diktátorská nadvláda Bruselu a strach o potravinovú sebestačnosť Slovenska! Strata Slovenského vlastného územia cez poľnohospodársku pôdu!“). Práve táto destabilizácia trhu zlikvidovala a likviduje Slovenské poľnohospodárstvo a jej konkurencieschopnosť k odbytu poľnohospodárskych plodín.

Oblbovanie ľudí euro reklamou
dsObčania sú kŕmení reklamou Európskej únie, čo všetko sa postavilo za Európske peniaze. Európska únia podporuje množstvom tabúľ a plagátov pri každej dokončenej budove alebo inom projekte, ktoré akoby ľudí mali presvedčiť, že by tie projekty nevznikli bez ich existencie. Pravda je však iná, ako ukazuje napríklad štúdia INESS, kde na každé euro z Európskej únie sme museli vynaložiť 90 centov zo štátneho rozpočtu.
Práve aj z dôvodov, že eurofondy sú len manipulácia s našou mysľou a s našimi peniazmi je dôležité, aby sme sa my Slováci mohli samostatne a slobodne rozhodovať kam pôjdu naše dane. Slovensko musí prejsť veľkou politickou transformáciou, ktorá bude myslieť viac na svojich občanov. Naše odvedené dane sa musia stať spätnou službou pre našich občanov. Ak Slovensko vystúpi s Európskej únie všetky finančné príspevky, ktoré dnes dávame do Bruselu sa môžu transformovať do Slovenskej ekonomiky do Slovenských rodín a zastaviť neefektívne nakladanie s peniazmi, ktoré občan vyprodukoval svojou prácou a politici márnotratne a ľahkovážne s nimi narábajú, ba ich zneužívajú na svoje obohatenie.

slovexit-urnaLogo-SPOLOCNE-ZA-SLOVENSKOTento článok a ukážka na niektoré prípady gazdovania súčasnej EÚ vrátane našich politikov je venovaná tým , ktorí žijú z oblbnutia mediálnej podpory Bruselu, ako sa Brusel snaží dokázať, že je dôležitý pre spoločnú Európu. Otvoriť oči a zmysly ľudí bude ťažké v boji proti skorumpovaným médiám, ktoré financujeme my sami z našich daní cez kolotoč euro reklamy Bruselu, v ktorých práve sú klamaní naši spoluobčania o Európskej únii.

Ak sa zamyslíme o fungovaní Európskej únie a jej slávnych eurofondoch, ktoré sú platené z našich peňazí, našich mozoľov, tak je logické prečo občiansko-politická iniciatíva SPOLOČNE ZA SLOVENSKO začala petíciu za zvolenie celoslovenského referenda „SLOVEXIT“. Toto referendum je a bude pre Slovensko historickým medzníkom našej budúcnosti!

Podporte vašim podpisom na petícii zvolanie celospoločenského referenda „SLOVEXIT“. Len tak dosiahneme demokratickým spôsobom voľbu ľudu (slovenských občanov) či súhlasíme s tým, aby Slovenská republika zostala členským štátom EÚ alebo súhlasíme s tým, aby Brusel rozhodoval o nás bez nás.

Petícia na stiahnutie TU

Foto zdroj:
www.seite3.ch/Korrupte+EU+Jedes+Jahr+gehen+120+Mia+Euro+verloren/578917/detail.html
www.socioecohistory.wordpress.com/2015/01/05/