V Bratislave 12.12.2018 o dvanástej hodine sa konalo občianske verejné zhromaždenie v symbolických žltých vestách, ktoré mali ukázať, že ľudia sa vedia spojiť, že ľudia si vedia povedať svoje práva na slušný život.

Čas verejného zhromaždenia na 12.12. 2018 o dvanástej hodine bol symbolickým časom, že už o 5 minút 12 bolo a už je dvanásta hodina.

Dnes sa dá  povedať, že už je po dvanástej, keď bežným občanom Slovenska sa stále zvyšujú životné náklady a tým sa  na Slovensku väčšine ľudí znižuje životná úroveň. Na druhej strane sa zvyšuje životná úroveň politikom, ktorí si zvyšujú neúmerne platy na úkor vysokých cien a daní, ktoré odvádza  a platí väčšina občanov.

Účasť ľudí na verejnom zhromaždení síce bola nízka a nad Tatrou sa neblýska, ale vznietila sa malá občianska iskrička. Nadarmo sa nehovorí, že z kvapky príde dážď, z dažďu búrka, alebo z iskry vznikne plamienok, z plamienka oheň a z ohňa vatra. (Pre Slovákov vatra je symbolom zvrchovanosti)

Tí čo na sociálnych sieťach hanili výzvu: Občania Slovenska sa búria a vyzývajú na protest  žltých vestách“ (TU !), že ide o organizovanie občianskeho protestu, ktorý mal viesť  k násilnostiam a je organizovaný na Slovensku zo zahraničia; klamali.  

Nič z toho čo písali na sociálnych sieťach  sa nepotvrdilo a nikdy sa  nepotvrdí, lebo tí čo hlásajú takéto klamstvá sú len slniečkári (neoliberáli) a neomarxisti, ktorí si myslia, že všetko tu môžu riadiť len oni sami.

Slovenskí občania, ktorí sa stretli 12.12. o 12 –  tej (2018) v Bratislave pred prezidentským palácom, boli tí praví a skutoční slušní ľudia. Aj tí ľudia, ktorí nemohli  prísť osobnou účasťou  podporiť práva  slovenských občanov na slušný život a podporujú práva Slovákov vo vlastnom štáte, sú slušní ľudia, 

Každý, kto prišiel mál právo povedať svoj príbeh, svoj názor a čo ho v našej spoločnosti trápi. Pozri TU!

Je zrejme, že pokiaľ Slovák vlastnú hymnu nepochopí „To Slovensko naše dosiaľ tvrdo spalo…“ dnes by sme mohli pokračovať:  „To Slovensko ďalej spi, nech nás cudzia ruka zotročí…“

Nie, nebojme sa, my sa nedáme zotročiť aj keď to už tak vyzerá.

Slovák sa zobudí až po devätnástej, keď sa z práce z mozoľmi vráti a zistí, že ani práca a z nej pláca mu nebude stačiť, aby si mohol doma zapnúť svetlo vo vlastnom domove.