12236997_522711264574087_32318486_oVčera v diskusii som si dovolil trošku pozvŕtať pána ING. JURAJA BLANÁRA

poslanca Národnej rady Slovenskej republiky za SMER – SD),ktorý je podpredsedom Zahraničného výboru Národnej rady Slovenskej republiky a predsedom Žilinského samosprávneho kraja.

Na prvú moju otázku či vie čo je to verejný prísľub, ju radšej zahovoril a neodpovedal.

Druhá otázka smerovala na verejný prísľub pána premiéra R. Fica spojená z jeho vyjadrením z roku 2014, kde konštatoval: „Aj keď sme v NATO, neznamená to, že musíme mať na svojom území základne s cudzími vojakmi. Keby nás do toho niekto nútil, vyvolal by som referendum,“ vyhlásil slovenský premiér.

Odpoveď na druhu otázku, pán Blanára  prichádza s veľkým tancom, veď pán Fico vždy dodrží a dodržal sľub.

Tu sa, ale mne natíska otázka, komu dodržal sľub občanom alebo jeho partajníkom či Američanom?  No v tomto prípade to určite nie je splnenie sľubu občanom = zvolanie referenda, kde by sa mohli občania vyjadriť či súhlasia s budovaním základní NATO respektíve základní cudzineckých vojsk (USA) na Slovenskom území.

Na tretiu otázku smerujúcu prečo nezvolajú referendum, ktoré by mohlo byť súbežne s voľbami do NR SR  2016, tak táto odpoveď pánom Blanárom išla úplne do stratenca.

No najväčšie farizejstvo a klamstvo je, keď pán Blanár  SMER- SD začne hovoriť, že on sám je proti prilievaniu oleja do ohňa a pritom na druhý deň 12.11.2015 v NR SR sám a s celou plejádou zradcov – poslancov Slovenska zahlasuje za vládny  návrh SR zo dňa 28. októbra 2015, kde na zasadaní  vlády schválili uznesenie č. 584/2015 ktoré obsahuje odobrenie trvalej prítomnosti cudzích armád (príslušníkov ozbrojených síl členských štátov NATO) na našom území. 

NR SR tým zároveň potvrdila odsúhlasenie pôsobenia styčného integračného tímu NATO (NATO Force Integration Units – NFIU) na Slovensku. Integračný tím bude sídliť v kasárňach v bratislavských Vajnoroch.

Ja si skúsim zafilozofovať.

Prečo nezvolal R. Fico referendum tak, ako dal prísľub?

Prečo neplní svoje vyhlásenie z 19. Septembra 2014, že by sa postavil proti vybudovaniu základne Severoatlantickej aliancie na Slovensku, aj keby ho to malo stáť odchod z politiky?

Jednoduchá odpoveď: – nikto premiéra nenútil. Premiér, vláda, poslanci NR SR sú jedna banda zapredaná vrátane nášho prezidenta v prospech USA.

Občania našich politikov zaujímajú len vtedy, keď im vo voľbách majú odovzdať hlas a potom 4 roky klamú a zavádzajú občanov. Je čas to zmeniť.

Občan je pán a nie politici. Občan je štát a štát je občan. Politik je zástupca občana a musí počúvať hlas občana, inak ak tak neučiní musí byť okamžite odvolaný.

logo

 

 

 

Voľme Koalíciu

12233173_522720097906537_1673008530_n (1)

Vypočujte si nahrávku z diskusie a sami posúďte ako sa vykrúca Blanár zo SMER – SD na otázky.